1 2 3 4 5

Vítejte na stránkách chovatelské stanice hladkosrstých foxteriérů

na těchto stránkách bych ráda prezentovala svou chovatelskou stanici, krásné a temperamentní, hravé, nespoutané, ale také velmi milé plemeno FOXTERIER HLADKOSRSTÝ nejen jako psa pro lovecké účely.  Dále bych zde chtěla prezentovat všechny svoje aktivity, které společně se svými psy provozuji - sportovní výcvik, canisterapii, agility, dogdancing, coursingy, naše myslivecké začátky a další. Taky se zde můžete dočíst co se mi občas honí hlavou ....

Něco o naší chovatelské stanici:

Chovem psů se zabývám od   roku   1998,  prvního foxteriera - fenku Ellen z Ráje Sidy , která se stala zakladatelkou naší CHS, jsem pořídila v roce 2004. Povaha, vzhled, temperament a životní elán těchto psů mě natolik okouzlil, že jsem se rozhodla tomuto plemeni věnovat a zanedlouho mou smečku rozšířila další fena - Melissa od Hrubého lesa (Indie) .  Následoval vymodlený pejsek Uragan v.d. Bismarckquelle (Urda) a  Babetka od Hrubého lesa. Život, práce a chov foxteriérů je mou vášní a láskou, které jsem beznadějně propadla . V létě 2012 nečekaně do mého života vstoupil další pes, holandský ovčák krátkosrstý - Gianna el Greco Wapini von Folge - "Káča" a v říjnu 2012 nástupkyně Babetky, malá, stejně vybarvená fenečka foxlíka Flow-Flow od Hrubého lesa - "Zuza".  Postupem času jsem se našla ve sportovním výcviku a zatoužila o opravdové pracovní feně a naši CHS obohatila o mladou fenu holanďana Hippy - I´m new Hypolita Wapini von Folge. Jak šel čas tak se syn tak trochu zblázil do psů :-), jeho snem byla bordercolie, toužil po ní od 4let, muselo se tedy zákonitě stát, že do našeho domu jednou vstoupí .... Sebíkův psí parťák je mladičká kratkosrstá borderka Mína - Yasmine Gulden Land, se kterou se věnuje hlavně agility a canicrossu.

Něco o mně:

Život a práce se psy se mi stala osudným a v roce 2006 jsem s kamarádkou založila naší stejnojmennou psí školu Podještědská smečka, kde působím coby lektor.  Od roku 2008 pracuji jako canisterapeut a tři dopoledne v týdnu docházím do zařízení pro zdravotně a mentálně postižené osoby a do domova pro seniory. 

^