1 2 3 4 5 6

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Podještědská smečka

Plánovaný vrh BOC - Plan Litter - 06/2023!!!!

Máme štěňátka - 3 feny, 2 psi - 1 holka volná !!!!!!!

 

NOVÁ ŠTĚŇATA

 

Něco o naší chovatelské stanici:

Chovem psů se zabývám od   roku   1998,  prvního foxteriera - fenku Ellen z Ráje Sidy , která se stala zakladatelkou naší CHS, jsem pořídila v roce 2004. Povaha, vzhled, temperament a životní elán těchto psů mě natolik okouzlil, že jsem se rozhodla tomuto plemeni věnovat. 

Postupem času jsem se našla i ve sportovním výcviku a zatoužila o opravdové pracovní feně. Tak naši CHS obohatily dvě feny  holandského ovčáka.  Jak šel čas, tak se syn, tak trochu zblázil do psů :-), jeho snem byla border colie, toužil po ní od 4let, muselo se tedy zákonitě stát, že do našeho domu jednou vstoupí .... Sebíkův první psí parťák je kratkosrstá borderka Mína - Yasmine Gulden Land, se kterou se věnoval hlavně agility a canicrossu ...... v 9.ti letech se stal Sebastián s Mínou Mistrem Evropy v dětské kategori (2016- Nové Město na Moravě ) a následně na dalších ročnících obsadil 4. a 5. místo (2017 - Itálie a 2018 Polsko)

Protože žádný pes nemládne a Sebastián potřeboval pro mushing novou posilu, stala se jí skvělá fena evropského saňového psa JUMI - import Finsko. S Jumi se stal Sebastián v Belgickém Bessanes v roce 2019 Mistrem Evropy po druhé a ve Švédském Nybru jako absolutně nejmladší 13tiletý účastník skončil v kategorii juniorů (do 17tilet) na 4. místě v tempu 2:45min/km.

Když nám odešly za duhový most foxteriérky Ellen a Melissa a zanedlouho i psík Uragan, opět dost nečekaně jsem si přivezla fenku borderky Dimi (New Dimenzion of Silent storm)  ze skvělého pracovního spojení, po dvojnásobném mistru světa v obedience Lycanovi. Plán byl předenším obedience, ale nejen mě, ale hlavně Dimi neuvěřitelně bavilo agility, kde jsme se začaly realizovat. Bohužel v květnu 2020 si Dimi vyvrkla kotník a následoval dlouhý klidový režim. Během této agilitní pauzy jsme se začaly věnovat hlavně pasení, kde se Dimi jeví neuvěřitelně talentovaná. 

Koncem roku 2020  s háráním Zuzy jsme se rozhodli pro poslední vrh na Flow-Flow, poštěstilo se a ze spojení Flow-Flow a Goldfewer se narodily 3 štěňáka a fenku Golden Glitter alias Žížalu jsme si nechali pro další chov, ale hlavně pro moje psí aktivity :-).

 

 

^